Zaloguj się
lub
Smoolearn
Strona głównaGrechuta Festival 2014AktualnościOto finaliści Konkursu Interpretacje!

Oto finaliści Konkursu Interpretacje!

data publikacji: 19 września 2014

Komisja Kwalifikacyjna wyłoniła finalistów tegorocznego Konkursu na interpretacje piosenek z repertuaru Marka Grechuty. Nadesłano ponad sześćdziesiąt zgłoszeń z całej Polski, a to oznacza, że komisja oceniła ponad 120 interpretacji utworów Mistrza Grechuty. Wykonawcy reprezentowali najróżniejsze style muzyczne i pokolenia.

Konkurs ma formułę otwartą i dzięki temu każdego roku zgłoszenia mogą nadsyłać różne podmioty muzyczne. Wśród finalistów tegorocznej edycji znalazły się wokalistki i wokaliści, ale także zespoły i chóry. To oznacza, że 10 października na scenie im. Stanisława Wyspiańskiego w krakowskiej PWST czeka nas emocjonująca rywalizacja. Zdobywcy nagród i wyróżnień dzień później w Klubie Studio wezmą udział w Koncercie Laureatów, którego gośćmi specjalnymi będą Paulina Bisztyga i Kamil Bednarek!

Komisja Kwalifikacyjna do Finału Konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Marka Grechuty zakwalifikowała następujących wykonawców i zespoły (kolejność na liście przypadkowa):

Wszystkim pozostałym uczestnikom Konkursu serdecznie dziękujemy za zgłoszenie i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji!

W najbliższym czasie Finaliści Konkursu otrzymają szczegółowe informacje odnośnie Finału Konkursu. Tutaj dowiecie się więcej o jurorach tegorocznego Finału. A już niedługo każdy miłośnik twórczości Marka Grechuty będzie mógł wziąć udział w głosowaniu na Nagrodę Internautów Grechuta Festival!

 Przypominamy również, że cały czas trwa sprzedaż biletów na koncerty Grechuta Festival 2014. Więcej informacji na grechutafestival.pl/bilety

Dsc_4557

Zdobywcy I nagrody GF2013 - Zespół BlackJack. Fot. Maksymilian Rychły