Zaloguj się
lub
Smoolearn
Strona głównaGrechuta Festival 2014AktualnościGrechuta Festival 2014 wystartował! [zdjęcia]

Grechuta Festival 2014 wystartował! [zdjęcia]

data publikacji: 09 października 2014

Konferencją prasową w legendarnej Piwnicy Pod Baranami rozpoczął się tegoroczny Grechuta Festival. Z dziennikarzami spotkali się: Danuta Grechuta - opiekun artystyczny festiwalu, Paweł Piątek - kierownik muzyczny oraz rzecznik prasowy festiwalu Jakub Baran. Szesnastosobowy chór dziecięcy z Międzynarodowej Szkoły Europejskiej im. Jana Kułakowskiego, dwunastoosobowy zespół rodzinny, a nawet Indianie - to tylko niektórzy finaliści, któzy w tym roku wezmą udział w Konkursie na interpretacje piosenek z repertuaru Marka Grechuty.

Zobacz galerię zdjęć Michała Kaszuby

Wieczorem Danuta Grechuta była gościem głównego wydania "Kroniki" TVP Kraków

- Festiwal to okazja do przypomnienia najmilszych chwil z przeszłości. Mnie to, przyznać muszę szczerze, bardzo obniżyło traumę. Pozwoliło przeżyć w sposób inspirujący moment żałoby – mówiła w rozmowie z Wojciechem Hylą Danuta Grechuta, która od 2007 roku patronuje organizacji Grechuta Festival.
- Szukamy, jak twórczość Marka Grechuty oddziałuje na młodych ludzi, którzy na co dzień grają czasem coś innego – dodał kierownik muzyczny festiwalu i ostatni pianista grupy Anawa Paweł Piątek.

Obejrzyj materiał Wojciecha Hyli i rozmowę Olimpii Górskiej z Danutą Grechutą

© 2014 Telewizja Polska S.A.

K5im2842

fot. Michał Kaszuba