Zaloguj się
lub
Smoolearn
Strona głównaGrechuta Festival 2014Aktualności"Projekt Grechuta" powraca w Krakowie i Tarnowie!

"Projekt Grechuta" powraca w Krakowie i Tarnowie!

data publikacji: 14 października 2013

W "Piwnicy Pod Baranami" znowu zabrzmi magiczna muzyka Marka Grechuty. Pięć miesięcy po swoim debiucie na piwnicznej scenie, odważne aranżacje utworów Mistrza zagra i zaśpiewa zespół PLATEAU. W najbliższy weekend zapraszamy na  wyjątkowe koncerty "Projekt Grechuta"! W sobotę 19 października na scenie "Piwnicy Pod Baranami", a dzień później w niedzielę 20 października w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Niedzielny koncert w Tarnowie uświetnią swoją obecnością dwie wspaniałe wokalistki: Martyna Jakubowicz, Anna Wyszkoni oraz laureaci Grechuta Festival 2013! Koncert odbędzie się w ramach II edycji cyklu "Muzykoterapia" zainicjowanego przez Centrum Zdrowia Tuchów i będzie stanowił Post Scriptum zakończonego właśnie Grechuta Festival 2013, organizowanego przez Fundację Korowód i Panią Danutę Grechutę.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona - szczegółowe infomacje na końcu artykułu

Koncert "Projekt Grechuta" to trwająca półtorej godziny magiczna podróż w świat poezji i muzyki Marka Grechuty. Podczas koncertu nie zabraknie największych przebojów tego artysty, jak i utworów równie pięknych choć mniej znanych. Piosenki zostaną zagranie w nowych, często zaskakujących aranżacjach, znanych z czwartego albumu wołomińskiej formacji PLATEAU , zatytułowanej "Projekt Grechuta" .

Zespół w maju występował już w Piwnicy Pod Baranami w szczególnym, emocjonalnym koncercie. Wtedy miał im towarzyszyć na scenie Marek Jackowski, który zmarł na kilka dni przed tamtym wydarzeniem. Dlatego tamten pamiętny koncert był dedykowany nie tylko Markowi Grechucie ale również i założycielowi formacji Maanam.

Czwarta płyta zespołu Plateau pt. "Projekt Grechuta" ukazała się marcu 2011 roku, zbierając fantastyczne recenzje dziennikarzy ( m.in . w "Newsweeku", "Gazecie Wyborczej") i uznanie publiczności. Spędziła kilka tygodni na liście najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Producentem albumu był Wojciech Waglewski, a patronat honorowy nad "Projektem Grechuta" objęła wdowa po Artyście - pani Danuta Grechuta

Podczas koncertów, zespołowi PLATEAU towarzyszą goście. Dzisiaj, "Projekt Grechuta" to zjawisko, w którym bierze udział czołówka naszej sceny muzycznej: Martyna Jakubowicz, Katarzyna Groniec, Anna Wyszkoni, Małgorzata Ostrowska, Renata Przemyk, Adam Nowak (Raz Dwa Trzy), Krzysztof Kiljański, Titus (Acid Drinkers), Piotr Cugowski, Lech Janerka, Marek Piekarczyk, Maciej Balcar (Dżem)...

Od tamtej pory zespół zagrał ponad 130 koncertów, występując w tak prestiżowych miejscach jak Teatr Roma, Sala Kongresowa, Filharmonia Bałtycka, Filharmonia Krakowska, Hala Atlas Arena czy Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu.

W sierpniu 2011 na zaproszenie Jurka Owsiaka swoim występem otworzyli XVII Przystanek Woodstock, grając dla...półmilionowej publiczności! Miesiąc później, ich koncert w warszawskiej Fabryce Trzciny był transmitowany na żywo przez telewizyjną "Dwójkę" uroczyście inaugurując jesienną ramówkę tej stacji.

W październiku 2011 roku telewizja wyemitowała program "Szansa na sukces", w którym zdolni amatorzy wykonywali piosenki z płyty wołomińskiego zespołu. Natomiast w grudniu 2011 roku PLATEAU wraz z gośćmi odbyli dwutygodniową trasę koncertową po USA i Kanadzie.

W Tarnowie podczas koncertu zespołowi towarzyszyć będą gwiazdy polskiej piosenki:
Martyna Jakubowicz i Anna Wyszkoni.

Koncert w Teatrze im. Ludwika Solskiego poprowadzi członek Rady Programowej Grechuta Festival Jakub Baran.

 

Terminy, bilety

19 października (sobota) godz. 20:00, Piwnica Pod Baranami, Kraków
Informacje, rezerwacje biletów: Impresariat Piwnicy Pod Baranami ul. Św. Tomasza 26 ;
tel: (12) 421 25 00; www.piwnicapodbaranami.pl

20 października (niedziela) godz. 18:30, Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
Informacje, rezerwacje biletów: Biuro Promocjii Organizacji Widowni ul. Mickiewicza 4, pokój nr 4 (w foyer);
tel. (14) 688 32 87; www.teatr.tarnow.pl , kasabiletowa@teatr.tarnow.pl

Plateau_projekt_grechuta

Okładka płyty Projekt Grechuta